Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім»

Чернігівська область, м. Новгород-Сіверський вул. Пушкіна, 1

+38 (04658) 2-11-49

+38 (04658) 2-15-40

ns-slovo.org.ua

Facebook

ns.slovo@ukr.net

Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім»

Краєзнавчий відділ Новгород-Сіверського історико-культурного музею-заповідника ˮСлово о полку Ігоревімˮ

У краєзнавчому відділі можна побачити частину зібрання старожитностей відомого мецената і колекціонера середини ХІХ ст. М. Судієнка, яку  музей успадкував та доповнив на початку 20-х років минулого століття. Тут зібрано чимало оригінальних експонатів, підібрано цікаві колекції археології, нумізматики, етнографії та побуту, декоративно-прикладного мистецтва, фото - та документальна групи.   Понад 2 тисячі експонатів  представлені в експозиції краєзнавчого відділу, яка розкриває історію краю з прадавніх часів і до наших днів.

Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник ˮСлово о полку Ігоревімˮ

Переступаючи поріг музею-заповідника відвідувач потрапляєте у прадавні часи та події описані у ˮСлові о полку Ігоревімˮ, які постають перед відвідувачем музею у вигляді пам'яток археології періоду Київської Русі, картах-схемах, скульптурах героїв ˮСлова…ˮ, реконструкціях жіночого одягу періоду 12століття, а також в оригінальних жіночих прикрасах. 

У вітринах музею представлено дореволюційні (до1917р.) та сучасні видання ˮСлова..ˮ, його переклади іноземними мовами. Надзвичайно цікавими є зібрання стародруків та богослужбових книг ХVІІ- ХVІІІ ст., колекція ікон ХVІІІ початку ХХ ст. (зокрема народних), деякі з них є рідкісними і унікальними, археологічні знахідки кінця ХІІ - початку ХХ ст., реконструкції обладунків давньоруського воїна ХІІ- ХІІІст.

Задати питання організатору

Задати питання, залишити відгук чи побажання щодо роботи